Ziar de opinie și luptă împotriva corupției, crimei organizate, criminalității economico-financiare și abuzurilor.Ziar de opinie și luptă mpotriva corupției, crimei organizate, criminalității economico-financiare și abuzurilor.
"La ce-i bună libertatea cuvântului, daca nu te poți folosi de ea?"

Ultima oră

FC Oltchim are un nou antrenor

24 Noi 2011

FC Oltchim Râmnicu Vâlcea a jucat pe propriul teren în fața echipei Jiul Rovinari, lidera clasamentului în seria a IV-a a eșalonului secund. Chimiștii au făcut o primă repriză bună, pe care au terminat-o în avantaj minim, după golul marcat de Marinescu. În repriza secundă oaspeții au forțat, au egalat și au fost aproape de a pleca cu toate cele trei puncte. În urma acestui rezultat, liderul de sindicat, Mihai Diculoiu, președintele echipei, a decis să îl schimbe din funcție pe tehnicianul principal al echipei, Costel Gaiță. În această funcție a revenit Mihai Deaconescu. Oltchim joacă în ultima etapă în deplasare, pe terenul formației a doua de la Gaz Metan Mediaș. Cealaltă echipă vâlceană din această serie, Damila Măciuca, s-a impus cu 1-0, pe propriul teren, cu FCM Târgoviște, singurul gol fiind marcat de Albinaru. În runda viitoare, elevii lui Gabriel Mangalagiu joacă cu Ghecon Lăpușata, echipă care s-a mutat la Calafat.

Rezultate: Minerul Motru - Metaloglobus București   1-0 Atletic Bradu - Gaz Metan II Mediaș          0-1 Oltchim Rm. Vâlcea - Jiul Rovinari            1-1 Minerul Mătăsari - Prometeu Craiova        0-0 FC Cisnădie - Girom Albota                       1-0 FC Caracal - Ghecon Lăpușata                   2-0 Damila Măciuca - FCM Târgoviște            1-0 CS Vi șina Nouă - Pandurii II Târgu Jiu      4-0