Ziar de opinie și luptă împotriva corupției, crimei organizate, criminalității economico-financiare și abuzurilor.Ziar de opinie și luptă mpotriva corupției, crimei organizate, criminalității economico-financiare și abuzurilor.

Ultima oră

Loading...

Victorie cu emoţii pentru HCM cu Roman

10 Mai 2018
HCM Râmnicu Vâlcea a mai bifat o victorie în Liga Florilor şi păstrează şanse la medalia de bronz! Echipa pregătită de Gheorghe Sbora a câştigat cu emoţii pe terenul celor de la CSM Roman, scor 22-23(13-13), într-un joc ce a contat pentru etapa a 24-a din sezonul regulat. Cele 60 de minute au fost echilibrate, conform așteptărilor. HCM a început cu mult mai bine și a condus 3-0, 4-1 și 5-0. Formația gazdă a reușit să revină pe tabela de marcaj și a încheiat la egalitate primul mitan, chiar dacă municipalele au avut și 10-5. Și partea a doua a întâlnirii a fost una echilibrată. Încă 15 minute s-a mers cap la cap, după care vâlcencele au apăsat pe accelerație și au condus și cu trei goluri avans. După 20-23, Roman a marcat de două ori consecutiv, dar Vâlcea s-a impus la limită cu 23-22. În urma acestei victorii, HCM-ul a acumulat 46 de puncte. Formaţia vâlceană va juca următorul meci pe teren propriu, duminică, 13 mai, de la ora 16.30, cu CS Măgura Cisnădie. Partida va fi condusă de cuplul de arbitri Harabagiu (DB) / S. Stănescu (DB) şi va fi televizată pe TVR 1.

HCM: Blazek, Razum, Ciucă - Glibko 8, Adespii 4, Băcăoanu 3, Florica 3, Vasileuskaya 2, Fernandez 1, Krnic 1, Lopez 1, Gavrilă, Vukcevic, Manea, Badea.
Antrenori: Gheorghe Sbora (principal), Mia Rădoi, Ildiko Kerekeș Barbu;