Ziar de opinie și luptă împotriva corupției, crimei organizate, criminalității economico-financiare și abuzurilor.Ziar de opinie și luptă mpotriva corupției, crimei organizate, criminalității economico-financiare și abuzurilor.
"La ce-i bună libertatea cuvântului, daca nu te poți folosi de ea?"

Vâlcenii au impresionat din nou la CN de Judo

15 Mar 2018
Râmnicu Vâlcea a fost din nou capitala judo-ului românesc! Cei mai buni sportivi pe această disciplină s-au întrecut în Sala Sporturilor Traian la Campionatul Național de judo, weekendul trecut. Competiția a fost rezervată sportivilor Under 15, cei mai buni luptători reprezentând România după acest turneu la competițiile internaționale. Peste 400 de judoka legitimați la 70 de cluburi au luat cu asalt polivalenta vâlceană. La festivitatea de deschidere a participat și primarul Ramnicului, fost vicecampion european de judo. Campionatul Național de judo s-a desfășurat pe parcursul a doua zile, pe echipe și individual. Judoca din Vâlcea s-au comportat foarte bine și au obținut două medalii. Astfel, Andrei Olaru și Teodor Olaru au obținut locul 1 la categoria 73 kg, respectiv locul 2 la categoria +73 kg, adică medalii de aur și argint.