Ziar de opinie și luptă împotriva corupției, crimei organizate, criminalității economico-financiare și abuzurilor.Ziar de opinie și luptă mpotriva corupției, crimei organizate, criminalității economico-financiare și abuzurilor.
"La ce-i bună libertatea cuvântului, daca nu te poți folosi de ea?"

România a câștigat clar meciul cu Austria de la Vâlcea, scor 36-25

28 Sep 2017
Naționala României de handbal feminin a început cu dreptul campania de calificare pentru Campionatul European din 2018. Fetele antrenate de Martin Ambros au câștigat în fața selecționatei Austriei, scor 36-25, într-un meci disputat la Râmnicu Vâlcea, în Sala Traian. Primul sfert de oră a fost echilibrat, dar apoi au urmat trei goluri consecutive și desprinderea la 8-5 (16), pentru ca la pauză diferența să fie de șapte goluri, 18-11. În ultimul sfert de oră al confruntării diferența de pe tabelă a crescut în favoarea echipei antrenate de spaniolul Ambros Martin fiind de 13 goluri, 34-21. În final, România s-a impus cu 36-25. Duminică, la Luso (17,00, ora României), tricolorele vor înfrunta Portugalia. Din grupă mai face parte echipa Rusiei, primele două clasate urmând să se califice la turneul final.