Elevi de NOTA 10 la Bacalaureat în Vâlcea. Iată care sunt aceştia!

Fără doar şi poate, Vâlcea are elevi inteligenţi şi silitori, care reprezintă viitorul acestui judeţ sau chiar al acestei ţări. La examenul de Bacalaureat de anul acesta, ce abia s-a încheiat, nu mai puţin de 176 de absolvenţi de liceu au obţinut una, două sau chiar trei note de 10. Sigur, la Limba şi literatura română doar o singură elevă a reuşit să obţină nota maximă, însă elevii noştri au demonstrat că sunt foarte buni matematicieni sau informaticieni, dar că se descurcă excelent şi la Istorie, Geografie, Biologie, Chimie sau Fizică.
Iată care sunt cei mai merituoşi elevi din judeţul Vâlcea, care şi-au dat toată silinţa să promoveze bacalaureatul 2014 cu note foarte bune:

1. Popescu Ileana Gabriela – Media Generală 10 – CN Alexandru Lahovari;
2. Tincu Teodor – 10 la Matematică, 10 la Fizică – CN de Informatică Matei Basarab;
3. Niculaescu Corina Elena – 10 la Istorie, 10 la Economie - CN Alexandru Lahovari;
4. Trucmel Irina Maria – 10 la Matematică, 10 la Anatomie şi fiziologie – CN de Informatică Matei Basarab;
5. Păiuş Ciprian – 10 la Matematică, 10 la Informatică - CN Alexandru Lahovari;
6. Zamfirescu Vlăduţ – 10 la Matematică - CN Alexandru Lahovari;
7. Petriceanu Andreea Catrinel – 10 la Matematică – CN Gib Mihăescu Drăgăşani;
8. Cîrstea Petru Remus – 10 la Matematică, 10 la Chimie organică - CN Alexandru Lahovari;
9. Grigorescu Diana Elena – 10 la Istorie, 10 la Economie - CN Alexandru Lahovari;
10. Miu Andreea Roxana – 10 la Matematică – CN Gib Mihăescu Drăgăşani;
11. Negrilă Anca – 10 la Chimie organică – CN Mircea cel Bătrân;
12. Răboacă Oana Teodora – 10 la Anatomie şi fiziologie - CN Mircea cel Bătrân;
13. Chisăliţă Valentina Denisa – 10 la Geografie - CN de Informatică Matei Basarab;
14. Pozinărea Ioana – 10 la Matematică - CN de Informatică Matei Basarab;
15. Ion Andreea Diana – 10 la Anatomie şi fiziologie - CN Gib Mihăescu Drăgăşani;
16. Marin Gabriel Marian – 10 la Matematică – Liceul Constantin Brâncoveanu Horezu;
17. Necşuliu Laura Iuliana – 10 la Anatomie şi fiziologie – Liceul Teoretic Lădeşti;
18. Floroiu Elena Alina – 10 la Matematică - CN de Informatică Matei Basarab;
19. Mătăsaru Carmen Ioana – 10 la Matematică, 10 la Anatomie şi fiziologie - CN Alexandru Lahovari;
20. Trandafir Adriana Nicoleta – 10 la Matematică - CN de Informatică Matei Basarab;
21. Băluţă Ion – 10 la Matematică – Liceul Preda Buzescu Berbeşti;
22. Petrian Natalia Alexandra – 10 la Matematică, 10 la Anatomie şi fiziologie – Colegiul Energetic Râmnicu Vâlcea;
23. Săceanu Maria Cristina – 10 la Matematică, CN Alexandru Lahovari;
24. Ancuţa Gina Ioana – 10 la Matematică – Colegiul Energetic Râmnicu Vâlcea;
25. Iacob Niculina Natalia – 10 la Istorie - CN Alexandru Lahovari;
26. Jipescu Maria Cristina – 10 la Matematică - CN Alexandru Lahovari;
27. Lungu Florin Alexandru – 10 la Matematică, 10 la Fizică - CN Alexandru Lahovari;
28. Pătrularu Ioana Irina – 10 la Matematică, 10 la Informatică - CN Mircea cel Bătrân;
29. Sanda Bianca Adriana – 10 la Geografie - CN de Informatică Matei Basarab;
30. Şerbana George Theodor – 10 la Matematică, 10 la Informatică - CN Mircea cel Bătrân;
31. Olteanu Ana Maria – 10 la Matematică - CN de Informatică Matei Basarab;
32. Postea Florentina Cristina – 10 la Fizică - CN Alexandru Lahovari;
33. Stancu Elena Lorena – 10 la Anatomie şi fiziologie - CN Mircea cel Bătrân;
34. Brănescu Filofteia Laviana – 10 la Matematică, 10 la Informatică - CN Alexandru Lahovari;
35. Cioacă Alexandra Nicoleta – 10 la Matematică - Colegiul Energetic Râmnicu Vâlcea;
36. Radu Ioan Laurenţiu – 10 la Matematică, 10 la Anatomie şi fiziologie – Liceul Tehnologic Petrache Poenaru Bălceşti ;
37. Vişan Ana Eliza – 10 la Matematică - CN de Informatică Matei Basarab;
38. Pădureţu Ionuţ Gabriel – 10 la Istorie – Liceul Constantin Brâncoveanu Horezu;
39. Piciu Laurenţiu Gheorghe – 10 la Matematică - CN Alexandru Lahovari;
40. Drăgan Andrei Gabriel – 10 la Informatică - CN Mircea cel Bătrân;
41. Neamţu Florina Roxana – 10 la Anatomie şi fiziologie - CN Mircea cel Bătrân;
42. Popa Emilia Cătălina – 10 la Chimie organică – CN Gib Mihăescu Drăgăşani;
43. Sîrbu Alexandru Constantin – 10 la Matematică - CN de Informatică Matei Basarab
44. Dan Ana Maria – 10 la Istorie - CN de Informatică Matei Basarab;
45. Blidaru Teodor Cristian – 10 la Chimie organică - CN de Informatică Matei Basarab;
46. Coman Adrian Florin – 10 la Matematică, 10 la Informatică - CN de Informatică Matei Basarab;
47. Drăgan Mihaela Mădălina – 10 la Geografie - CN Alexandru Lahovari;
48. Giuran Raluca Gabriela – 10 la Matematică – Colegiu Economic Râmnicu Vâlcea;
49. Maican Cristina Mihaela – 10 la Istorie - CN de Informatică Matei Basarab;
50. Niţu Simona Maria – 10 la Chimie organică - CN Alexandru Lahovari;
51. Petrescu Constantin Cezar – 10 la Matematică, 10 la Informatică - CN Alexandru Lahovari;
52. Tertereanu Andreea – 10 la Matematică, 10 la biologie vegetală - Colegiul Energetic Râmnicu Vâlcea;
53. Mircioagă Ioana Virginia – 10 la Matematică - Liceul Constantin Brâncoveanu Horezu;
54. Diaconu Giuliana Andreea – 10 la Matematică - Colegiu Economic Râmnicu Vâlcea;
55. Georgescu Nicoleta Diana – 10 la Chimie organică - CN Alexandru Lahovari;
56. Panait Vlad Mihai – 10 la Informatică - CN de Informatică Matei Basarab;
57. Puican Teodora Cristina – 10 la Matematică - Colegiu Economic Râmnicu Vâlcea;
58. Ion Alexandra Georgiana – 10 la Matematică - Colegiu Economic Râmnicu Vâlcea;
59. Buzatu Maria Mădălina – 10 la biologie vegetală - CN de Informatică Matei Basarab;
60. Niţescu Teodor Marian – 10 la Matematică - Liceul Constantin Brâncoveanu Horezu;
61. Predescu Denisa Mariana – 10 la Informatică – CN Mircea cel Bătrân;
62. Iancu Cristina – 10 la Matematică - CN de Informatică Matei Basarab;
63. Neagu Alexandra Ella – 10 la Anatomie şi fiziologie – Colegiul Energetic Râmnicu Vâlcea;
64. Chichirău Vlad Vasile – 10 la Informatică - CN Mircea cel Bătrân;
66. Rădulescu Denisa Maria – 10 la biologie vegetală - CN Mircea cel Bătrân;
67. Turcu Mădălina Nicoleta – 10 la Chimie organică - CN de Informatică Matei Basarab;
68. Pătran Ana Maria – 10 la Geografie - CN Mircea cel Bătrân;
69. Anghel Ana Maria – 10 la Matematică - Colegiul Energetic Râmnicu Vâlcea;
70. Popa Marina Teodora – 10 la Informatică - Colegiu Economic Râmnicu Vâlcea;
71. Bucura Ştefania Bianca – 10 la Istorie - CN Mircea cel Bătrân;
72. Marcu Susana – 10 la Matematică - Colegiu Economic Râmnicu Vâlcea;
73. Vulpe Răzvan Nicolae – 10 la Matematică, 10 la Fizică – CN Gib Mihăescu Drăgăşani;
74. Neamţu Filofteia Larisa – 10 la Anatomie şi fiziologie – CN Mircea cel Bătrân;
75. Oprea Raluca Paula – 10 la Matematică - CN Mircea cel Bătrân;
76. Petria Adrian – 10 la Istorie – CN Alexandru Lahovari;
77. Rădulescu Diana Elena – 10 la bilogie vegetală - CN Mircea cel Bătrân;
78. Turlănoiu Ionela Andreea – 10 la Anatomie şi fiziologie – Liceul Preda Buzescu Berbeşti ;
79. Ciortea Ioana Andreea – 10 la Matematică - CN Mircea cel Bătrân;
80. Dimoiu Cosmin Constantin - 10 la Matematică - CN de Informatică Matei Basarab;
81. Udrea Maria Alena - 10 la Matematică - Colegiu Economic Râmnicu Vâlcea;
82. Bușe Iulia Elena - 10 la Matematică - CN de Informatică Matei Basarab;
83. Deliu Andreea Daniela – 10 la Istorie - CN Alexandru Lahovari;
84. Pleșoianu Bianca Elena – 10 la Istorie - CN Alexandru Lahovari;
85. Catană Bianca Maria – 10 la bilogie vegetală - CN de Informatică Matei Basarab;
86. Chiriac Alexandru – 10 la Informatică - CN Mircea cel Bătrân;
87. Modan Valentin - 10 la Informatică - CN Mircea cel Bătrân;
88. Ionescu Marius Florin - 10 la Informatică - Colegiu Economic Râmnicu Vâlcea;
89. Stancu Bianca Georgiana - 10 la Matematică- Liceul Tehnologic Brătianu Drăgășani;
90. Tănase Mihai Andrei – 10 la Informatică - CN de Informatică Matei Basarab;
91. Uță Elena Mihaela – 10 la Matematică - Colegiu Economic Râmnicu Vâlcea;
92. Irimescu Ionuț Cătălin - 10 la Informatică - CN Mircea cel Bătrân;
93. Părăușanu Marian Cătălin – 10 la Matematică – Colegiul Energetic Râmnicu Vâlcea;
94. Roșca Roxana Andreea - 10 la Matematică - CN Alexandru Lahovari;
95. Munteanu Andreea Mihaela - 10 la Matematică - CN de Informatică Matei Basarab;
96. Dejescu Florin - 10 la Matematică - Colegiu Economic Râmnicu Vâlcea;
97. Saraolu Laurean Constantin - 10 la Matematică - CN Alexandru Lahovari;
98. Lazăr Lucian Ionuț - 10 la Matematică - CN Alexandru Lahovari;
99. Comănescu Ingrid Mihaela - 10 la Informatică - CN de Informatică Matei Basarab;
100. Tănăsie Florina Dorina – 10 la biologie vegetală - Colegiu Economic Râmnicu Vâlcea;
101. Mugioiu Andra - 10 la Matematică – CN Gib Mihăescu Drăgășani;
102. Vilcioiu Ionela Anaida – 10 la logică, argumentare și comunicare – Liceul Tehnologic Brătianu Drăgășani;
103. Antone Andreas – 10 la Matematică, 10 la Informatică – Liceul teoretic Brezoi;
104. Dobrițoiu Ionuț Valerian - 10 la Matematică - CN Alexandru Lahovari;
105. Ioana Gheorghe Alexandru - 10 la Matematică - CN Gib Mihăescu Drăgășani;
106. Marineață Cristina Mihaela - 10 la Matematică - Colegiu Economic Râmnicu Vâlcea;
107. Onica Ioana Aleandra - 10 la Matematică – Liceul Teoretic Brezoi;
108. Romanoiu Andreea Bianca - 10 la Matematică - CN de Informatică Matei Basarab;
109. Bolan Mihaela Gabriela - 10 la Matematică - Colegiu Economic Râmnicu Vâlcea;
110. Georgescu Patricia Maria - 10 la Matematică - CN de Informatică Matei Basarab;
111. Berbec Patricia – 10 la Chimie organică - CN Mircea cel Bătrân;
112. Berbecel Maria Eliza - 10 la Matematică – Liceul Constantin Brâncoveanu Horezu;
113. Bumbaru Diana Elena - 10 la Matematică - CN de Informatică Matei Basarab;
114. Ilic Monalisa Kristina - 10 la Matematică - CN de Informatică Matei Basarab;
115. Olăneanu Gheorghe Lucian – 10 la Istorie – CN Gib Mihăescu Drăgășani;
116. Cîrsteaa Andrei Vlăduț - 10 la Matematică – Colegiu Energetic Rm. Vâlcea;
117. Ștefan Maria Loredana - 10 la Matematică - CN Alexandru Lahovari;
118. Vasile Ionuț Adrian – 10 la Matematică - CN Gib Mihăescu Drăgășani;
119. Bărbucenescu Mihaela Adriana – 10 la Matematică - Colegiu Economic Râmnicu Vâlcea;
120. Berbeanu Livia Elena – 10 la Matematică - CN Gib Mihăescu Drăgășani;
121. Dincă Andreea - 10 la Matematică - Colegiu Economic Râmnicu Vâlcea;
122. Pîlșoiu Mihaela - 10 la Matematică - CN Alexandru Lahovari;
123. Dobre Theodora – 10 la Istorie - CN de Informatică Matei Basarab;
124. Ioana Teodora Maria – 10 la Anatomie și fiziologie - CN Mircea cel Bătrân ;
125. Lițoiu Popa Andra Georgiana - 10 la Anatomie și fiziologie – Colegiul Tehnologic Petrache Poenaru Bălcești;
126. Bădoi Andrei - 10 la Matematică - CN Alexandru Lahovari;
127. Dascălu Ionuț Alin - 10 la Matematică – Liceul tehnologic Brătianu Drăgășani;
128. Crăciunescu Ștefan Lucian - 10 la Matematică - Colegiu Economic Râmnicu Vâlcea;
129. Dereșeu Ioan Roberto – 10 la Matematică, 10 la Informatică - CN Mircea cel Bătrân;
130. Lăcătușu Iulia Daniela - 10 la Matematică - CN Mircea cel Bătrân;
131. Mogoată Grigore Mădălina Maria – 10 la Istorie – Liceul Preda Buzescu Berbești;
132. Moșteanu Florian – 10 la Anatomie și fiziologie - CN Mircea cel Bătrân;
133. Chiriță Mădălina Maria – 10 la Matematică – Colegiul Energetic Râmnicu Vâlcea;
134. Simion Dana Roxana – 10 la Geografie - Colegiu Economic Râmnicu Vâlcea;
135. Stoica Ştefania Alexandra – 10 la Chimie organică - CN Alexandru Lahovari;
136. Şuiu Larisa Mihalea – 10 la biologie vegetală - CN de Informatică Matei Basarab;
137. Constantin Ana Maria - 10 la Matematică - CN Alexandru Lahovari;
138. Dasova Maria Mihaela - 10 la Matematică – Liceul Tehnologic Brătianu Drăgăşani;
139. Mitroi Cornelia Elena - 10 la Matematică - Colegiu Economic Râmnicu Vâlcea;
140. Cheran Paul Dumitru - 10 la biologie vegetală - Colegiul Energetic Râmnicu Vâlcea;
141. Zmaranda Amelia - 10 la biologie vegetală - CN Mircea cel Bătrân;
142. Burtoi Andreea Florentina - 10 la Matematică – Liceul Tehnologic Brătianu Drăgăşani;
143. Mutu Corina Ioana - 10 la Matematică - CN de Informatică Matei Basarab;
144. Băviţă Diana Florentina – 10 la Matematică - CN Gib Mihăescu Drăgășani;
145. Popa Radu Mihai - 10 la Matematică – Colegiul Energetic Râmnicu Vâlcea;
146. Trincă Ionuţ Alexandru - 10 la Matematică - CN Alexandru Lahovari;
147. Zăţ Vlad Mihail - 10 la Matematică - CN Mircea cel Bătrân;
148. Zorlescu Daniel Nicolae – 10 la Informatică - Colegiu Economic Râmnicu Vâlcea;
149. Tiţoiu Ana Maria – 10 la Anatomie şi fiziologie – Liceul Constantin Brâncoveanu Horezu;
150. Zamfirescu Constantin Cosmin - 10 la Matematică - Colegiul Energetic Râmnicu Vâlcea;
151. Şerbănoiu Elena Larisa - 10 la Matematică - Colegiu Economic Râmnicu Vâlcea;
152. Burtiş Ioana Alexandra - 10 la Matematică – Colegiul Energetic Râmnicu Vâlcea;
153. Oprescu Florentina Isabela – 10 la Anatomie şi fiziologie - Colegiul Energetic Râmnicu Vâlcea;
154. Săraru Gabriela - 10 la Anatomie şi fiziologie - CN de Informatică Matei Basarab;
155. Barbu Felicia - 10 la Anatomie şi fiziologie – Liceul Tehnologic Petrache Poenaru Bălceşti;
156. Grigorescu Ştefan Romulus - 10 la Anatomie şi fiziologie - CN Mircea cel Bătrân;
157. Pană Maria Manuela - 10 la Anatomie şi fiziologie – Liceul Antim Ivireanu Râmnicu Vâlcea;
158. Grigorie George - 10 la Anatomie şi fiziologie - CN Gib Mihăescu Drăgășani;
159. Ciorobea Cristina Elena – 10 la Matematică – Liceul Tehnologic Brătianu Drăgăşani;
160. Vasile Ionuţ Alin - 10 la Matematică - Colegiu Economic Râmnicu Vâlcea;
161. Bălaşa Dumitru Marian - 10 la Matematică - Colegiul Energetic Râmnicu Vâlcea;
162. Croitoru Florin Alexandru - 10 la Matematică - Colegiul Energetic Râmnicu Vâlcea;
163. Popa Maria Alexandra - 10 la Anatomie şi fiziologie - Colegiul Energetic Râmnicu Vâlcea;
164. Tarbă Daniel – 10 la Informatică – CN Alexandru Lahovari;
165. Pătraşcu Alexandru Dorin – 10 la Matematică - Colegiul Energetic Râmnicu Vâlcea;
166. Gogu Dumitru Florian - 10 la Matematică - Colegiul Economic Râmnicu Vâlcea;
167. Hîlcu Andrei Cosmin - 10 la Matematică – Liceul Tehnologic General Magheru Râmnicu Vâlcea;
168. Totu Ana Maria - 10 la Matematică - Colegiul Economic Râmnicu Vâlcea;
169. Tudor Daniel Florin – 10 la Istorie – Liceul Constantin Brâncoveanu Horezu;
170. Tabirtoiu Marian Cătălin – 10 la Matematică - Liceul Tehnologic Brătianu Drăgăşani;
171. Moldoveanu Silviu Cristian - 10 la Matematică - Colegiul Energetic Râmnicu Vâlcea;
172. Militaru Ştefan - 10 la Matematică - Liceul Tehnologic Henri Coandă Râmnicu Vâlcea;
173. Bărbărie Ion Marius - 10 la Matematică - Colegiul Energetic Râmnicu Vâlcea;
174. Tănase Răzvan Andrei - 10 la Matematică - Colegiul Energetic Râmnicu Vâlcea;
175. Bunescu Răzvan Ionuţ – 10 la Matematică - Colegiul Energetic Râmnicu Vâlcea;
176. Georgescu Ştefan – 10 la Biologie Vegetală – Liceul Tehnologic Oltchim Râmnicu Vâlcea.
Evaluaţi acest articol
(23 voturi)
Claudia STANCIU

Autorul acestui material de presă poate fi contactat pe email la adresa claudia.stanciu@voceavalcii.ro

Editorial

28
Noi2019
Pi dracu, Viorico... Trebie să pleci! De tot

Pi dracu, Viorico... Trebie să pleci! De tot

Written byRomeo POPESCU

Doamne ajută că am scăpat de alegeri, Klaus Iohannis a mai prins un mandat de 5 ani la Cotroceni, bonus am scăpat și de Viorica. Ce să mai, fericire maximă! Urmează Magia Crăciunului, cu toată nebunia aferentă... Nu vreau să...

Opinii

21
Noi2019
Tristă țară: Alegem între Dăncilă și Iohannis, iar polițiștii iau bătaie de la infractori cu pistoalele în mână

Tristă țară: Alegem între Dăncilă și Iohannis, iar polițiștii iau bătaie de la infractori cu pistoalele în mână

Written byMagda POPESCU

Tristă țară! Trăim în România în care trebuie să alegem între Dăncilă și Iohannis. Dezbaterile de la distanță ale celor doi candidați ne-au arătat că la capitolul democrație am involuat vizibil, în ultimii 5 ani. Pe de o parte, am...